Długość sukni ma znaczenie

modelki.dlaprzemyslu.org

Gdy kupujesz sukienkę na wieczór – przynajmniej jedno jest pewne. Jeśli ma być elegancka i szykowna nie może być zbyt krótka. Jej długość jednak zależeć powinna nie tylko od naszych preferencji, ale także od proporcji naszej sylwetki.

https://fourus.pl/Spodnie-Szorty-damskie-c123

Jeśli uważasz, że Twoje kształty są dość regularne (długość tułowia jest proporcjonalna do długości nóg) możesz pokusić się o sukienkę przed kolano. Taka najczęściej podkreśla talię w dolnej jej granicy, gdyż ma za zadanie zaakcentować idealną budowę. Jeśli jednak chciałabyś zadbać o wydłużenie sylwetki dobrze jest rozważyć sukienkę odciętą pod biustem lub w górnej części talii. Wiązana tasiemka, pasek lub też odpowiednie przeszycie sprawia, że nasza talia optycznie zaczyna się wcześniej, co daje wrażenie zdecydowanie dłuższych i bardziej smukłych nóg.

Suknie za kolano pozostają opcją bezpieczną dla każdego typu sylwetki. Problem pojawić się może przy długości typu „maxi”. Na takie rozwiązanie często mogą sobie pozwolić kobiety smukłe i szczupłe, gdyż wbrew pozorom suknia do ziemi nie ukrywa defektów, a podkreśla brak odpowiednich proporcji sylwetki.